Yetişkin Atölyesi

Makercodes olarak, 18 yaş üstü yetişkinlere ve yazılım öğrenmek isteyen herkes için uluslararası müfredat içerikli yazılım dili ve kodlama gelişim programlarımız bulunmaktadır.

Eylül – Aralık 2019 döneminde, 12 hafta süreli Türkiye ‘nin ilk yoğunlaştırılmış yazılım kampı BOOTCAMP ‘i gerçekleştirmiş olan Makercodes, önümüzdeki dönemde de alternatif BOOTCAMP (Yoğunlaştırılmış Yazılım Kampı) programlarını gerçekleştiriyor olacaktır.

Günümüzün teknoloji devlerinin üst düzey isimlerinden üniversitelere, bazı ülkelerin eğitim sorumlularından pedagoglara kadar çok sayıda insan gelecekte daha başarılı olabilmek için kodlama ve bilgisayar bilimleri eğitimine herkesin başlaması gerektiği yönünde hemfikirler.

Burada önemli bir noktaya parmak basmak gerekli. Herkes mutlaka yazılımcı veya bilgisayar mühendisi olmak zorunda değil. Ancak kodlama ve bilgisayar bilimleri eğitiminin bu alanda ilerlemeyi düşünmeyecek kişiler için bile çok büyük faydası var, çünkü her alanda artık pek çok kişi yazılım sistemleri üzerinden işlerini yürütebiliyor hale gelecekler.

Endüstri 4.0 , dijitalleşme, yapay zeka derken  her geçen gün  teknoloji  hayatımızda daha da önem kazanmaya başladı. Bununla birlikte gelecekte üretken, yaratıcı, hayal gücü kuvvetli, analitik düşünen, planlayan, algoritmik düşünebilen  ve mutlu bireyler olarak hayatımıza  devam ettirmek  istiyorsak kodlama alanında kendimizi geliştirmemiz, minimum temel bir bilgiye sahip olmamız gerekli. Bu bilgi ihtiyacı öyle bir hal alacak ki yakın gelecekte 15-20  yıl içinde kodlama  bilmezseniz işsiz kalma durumunuz olabilecek.

Türkiye gerçeğinde  eğitim seviyemizi daha da yukarı çekebilmek  için  dijitalleşen bu dünyada ayakta kalmak istiyorsak çağa ayak uydurup KODLAMA’yı bir an önce öğrenmemiz gerekliliğini karşımıza çıkarıyor.

Biz bu programda neyi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz?

İlgili ve merak alanları yazılım olan bireylerin farkındalıklarını artırıp kendilerine bir bilezik daha edinmelerini amaçlıyoruz.