Eğitmenlerimiz

Volkan Keskin
Mobil Yazılım

Robert Kolleji ve İstanbul Üniversitesi mezunu olan Volkan Keskin 2008’den beri Yazılım sektöründedir, kurumsal kodlama eğitimlerinin yanısıra mobil oyun yazılımı yapmaktadır.

Aykut Ada
Bilgisayar Teknolojileri Eğitmeni

Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi 3. sınıf öğrencisi. Kodlama, robotik, 3D tasarım ve mobil uygulama ve geliştirmenin yanı sıra dijital oyun tasarımı alanında da çalışmaları devam ediyor. Scratch, Lego Wedo 2.0, Lego Mindsterm EV3, Microsoft Kodu Game ve Minecraft Education konularında uzman.

Seda Ata
Kodlama ve Robotik Eğitmeni

Teknik ve Endüstri Meslek lisesinden mezun olarak Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde öğrenim görmüştür. Marmara Üniversitesi Engelliler Biriminde gönüllü olarak işitme engelli öğrencilere özel web tasarım derslerinde destek vermiştir. Kodlama, robotik konusunda çalışmalara devam etmektedir. .Mercedes’in Bilgisayar Bilimleri sertifikasına sahiptir, çeşitli devlet okullarında görev almıştır.

Hülya Ayaz
Yazılım Mühendisi

Yazılım Mühendisliği mezunu ve aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi 2. sınıf mimarlık öğrencisi Olan Hülya , bu arada fütüristik sanat üzerine çalışan bir ressamdır. Yazılım Mühendisliği eğitiminin yanı sıra gerçek sanat ürettiğim dijital sanat teknolojilerine yoğun bir ilgi duymaktadır.

Kerem Bakır
Eğitim ve IOT Danışmanı

Danışmanlığımızı yürüten ve Hollanda IBM’de Application Developer ve Watson IOT uzmanı olarak çalışan Kerem Bakır, Amsterdam Üniversitesi mezunudur.

Taylan Utku Bulut
Elektrik-Elektronik Mühendisi

Koç Üniversitesi 4.sınıf Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans öğrencisi Taylan Utku Bulut, eğitimi boyunca donanım, programlama ve tasarım ile ilgili aldığı dersler dışında, bu dersler de programlama ve robotik ile ilgili projeler de yapmaktadır. Katıldığı seminerlerle güncel teknolojileri ve iş alanlarını takip eden Taylan, MakerCodes’da eğitmen olarak görev almaktadır.

Gökhan Çaylak
Bilişim Teknolojileri Eğitmeni

Sakarya Üniversitesi  Bilgisayar  ve Öğretim  Teknolojileri  Öğretmenliği  mezunu olan Gökhan, 12 senedir önde gelen eğitim kurumlarında Kodlama, Robotik ve STEM alanında çalışmalarını sürdürmektedir. FLL Robotik Yarışmasında çeşitli dereceleri bulunmaktadır.

Onur Çetinkaya
Mühendis

İTÜ Makine Mühendisliği mezunu olan Onur lisans eğitimi boyunca yazılım, donanım, bilgisayar ve robot teknolojiler ile ilgili konferans ve etkinliklere sürekli katılarak sektörün ihtiyacını ve gelişimini yakından takip etmiştir. C++ dilini ileri düzeyde bilmektedir ve pek çok Web Tabanlı proje geliştirmiştir. Ayrıca TEGEV’de eğitmen olarak Robotik eğitimler vermektedir.

BERK ACARKAN
KODLAMA VE ROBOTİK EĞİTMENİ

Ege Üniversitesi mezunu Berk, akademik hayatına Bogazici Üniversitesi, Biomedikal Mühendislik bölümünde Master yaparak devam etmektedir. C++ ve Python dilleri kullanılarak Robotik Sistemler oluşturulması yönünde çalışmalar yapmıştır. 3 farklı TÜBİTAK projesinde yer almıştır.

Ömer Eren
Bilgisayar Teknolojileri Eğitmeni

Sankt Georg Avusturya Lisesi ve İstanbul Üniversitesi mezunu olan Ömer Eren 2005’den beri yazılım sektöründedir. Reklam, E-Ticaret ve Oyun sektörlerinde Full Stack Web Developer olarak önemli projelere imza atmıştır. Web teknolojileri ve Yapay zeka yazılımları konusunda uzmandır.

MEHTAP ÇiÇEK
Makercodes Eğitmeni

Biyosistem Mühendisi olan ve mezun olduğu yıl Tarımsal Makine Sistemleri yüksek lisansını tamamlayan, Robotics & Maker Eğitici eğitmeni olan Mehtap Çiçek,ilk ve ortaokul kademesindeki öğrencilere eğitmenlik yapmaktadır. FLL yarışmasında Hidrodinamik Suyun Yolculuğu temasıyla turnuvalarda derece elde etmiştir. Makercodes bünyesinde son 3 yıldır eğitimler veripaynı zamanda yazılım programları geliştirmektedir. Son dönemde Tarımda Otomasyon Sistemleri ve İnsansız Hava Araçları üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

TARIK ERKAN
Makercodes Eğitmeni

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans eğitimine devam eden Tarık Erkan, lisede katıldığı robotik yarışmalarındaki çeşitli derecelerin yanı sıra TÜBİTAK Bilgisayar Olimpiyatlarında bronz madalya sahibi. C++ ve Python dillerinde ileri seviye bilgi ve deneyim sahibi. Veri bilimi ve makine öğrenmesi konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Emir Gencer
Makercodes Eğitmeni

Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde eğitimine devam eden Emir Gencer, makine öğrenmesi üzerine çalışmıştır. Son 2 yıldır MakerCodes‘da eğitim içerikleri oluşturup, Minecraft eğitimleri vermektedir.

Barış Gülseren
Mühendis

Boğaziçi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Web teknolojileri, yazılımı, JavaScript, React ve Node.js alanında uzmandır.

Saim Gürses
Mühendis

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan Saim Gürses, 2003 yılından bu yana dijital projelerde yer almış olup aktif olarak özel bir bankanın dijital bankacılık grubunda görev yapmaktadır. Mobil/Web teknolojileri, wordpress, e-ticaret, fotoğrafçılık ve photoshop ile fotoğraf düzenleme konularında uzmandır.

EREN KALLIKÇI
Makercodes Eğitmeni

Koç Üniversitesi Elektrik, Elektronik Mühendisliğinde lisans programına devam eden Eren Kallıkçı, yazılım alanındaki projeleriyle TÜBİTAK Türkiye 2’ncisi ve Intel ISEF Finalistidir. MakerCodes eğitim programlarında Minecraft Education ve Roblox eğitmeni olarak müfredat programlarını vermektedir.

Mert Karadağlıoğlu
Robotik ve Kodlama Eğitmeni

Şişli Anadolu Teknik Lisesi, ve Trakya Üniversitesi Bilgisayar, Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, mezunu olan Mert Karadağlıoğlu, 2015’den beri Robotik ve Kodlama eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda Cisco, Sistem ve Ağ Uzmanlığı sertifikası sahibidir. Uzmanlık alanları arasında Network, Bulut ve İşletim sistemi uzmanlığı bulunmaktadır.

Bayram Kısaoğlu
Robotik ve Kodlama Eğitmeni

Trakya Üniversitesi Bilgisayar, Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, mezunu olan Bayram Kısaoğlu, çeşitli eğitim kurumlarında robotik ve kodlama dersleri vermiştir. Ardunio uzmanlğının yanısıra Lego robotics & makers öğretmen sertifikası sahibidir.

Bahadır Safter
Bilgisayar Teknolojileri Eğitmeni

Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümü mezunu. Özel okulda bilişim teknolojileri öğretmenliği tecrübesinin yanı sıra özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler ile de bilişim teknolojileri adına çalışmaları olmuştur.

Deniz Şimşek
Yazılım Eğitim ve Proje Geliştirme

İTÜ mezunu olan Deniz Şimşek, Node.js ve MongoDB yazılımları konusunda uzmandır. Hoops Digital’de Node.js ile geliştirdiği full stack bir eğitim platformu mevcuttur. Python ve Unity konusunda çalışmaları vardır. Kendi YouTube kanalında Unity ile oyun yapma eğitimleri vermektedir. 2017’den beri MakerCodes’da eğitmenlik yapıyor.

Özge Uçar
Bilişim Teknolojileri Eğitmeni

Üniversite eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölmünden alan Özge Uçar, Kodlama robotik ve dijital oyun tasarımı alanında çalışmalar yapmakta ve eğitimler vermektedir.
Scratch, Lego Wedo 2.0, Lego Mindsterm EV3 konularında uzman olan Özge ayrıca Microsoft Kodu Game ve Minecraft Education konularında da eğitimler vermektedir.

İnci Beyza Yürekli
Kodlama Ve Algoritma Eğitmeni

Lisans eğitimini Çocuk Gelişimi üzerine tamamlayan İnci aynı zamanda Algoritma ve Kodlamaya giriş sertifikası sahibidir. TEGEV eğitmenidir.